Pole jakkoliv úrodné, přece bez obdělání úrodu přinášet nemůže.
M.T. Cicero

Kdo a co jsou ilumináti zač?

8. července 2010 v 20:47 | tartaruga |  Tajné společnosti
Kdo a co jsou ilumináti zač?

          Spolek Iluminátů založen Adamem Weishauptem v roce 1776 v Bavorsku v Ingolstadtu podle vzoru svobodných zednářů (třístupňová hierarchie - novic, minerval, osvícený minerval nebo-li mistr).
          Při založení bylo iluminátů 5 členů (pět studentů z univerzity + Weishaupt). Navzdory nevelkému počtu členů Weishaupt uplatňoval princip utajení.
          Název ilumináti = "osvícení" -jako odraz úsilí společnosti o poznání.
          Cílem iluminátů - považovali studium a šíření vzdělanosti.
          Nezbytným předpokladem přežití řádu bylo utajení, protože církev ani vláda by nepřijala antiklerikální a protimonarchistické ideje této skupiny. Ve vrcholném období měli Ilumináti zhruba kolem 2 500 členů.
          Existovala řada sekt a skupin jejíž název je odvozen od myšlenky osvícení - např. španělští alumbrados ze 16. století, mystičtí iluminé z jižní Francie z 18. století.
          Dvanáct let po založení byla skupina rozpuštěna na základě vládního nařízení v roce 1788 = ilumináti přestávají existovat.
         René Le Forestier - napsal nejúspěšnější pojednání o bavorských Iluminátech. Doktoranská práce z roku 1915 obsahuje řadu detailů o rituálech a korespondenci Iluminátů.
         Adam Weishaupt - narodil se v roce 1748 v Ingolstadtu. Aktivně usiloval o rozvoj vzdělávacího systému nezávislého na vlivu katolické církve. Patří k nejočerňovanějším osobám vůbec a je připomínán jako zlo, "ďábel v lidské podobě". Za svého života byl obviňován z kuplířství, travičství, kacířství a zbytek života strávil ve vyhnanství. Napsal obhajobu svého řádu a to pod názvem Zdokonalený systém Iluminátů. Je z roku 1787, popsal ideálního kandidáta řádu.
        V 60. letech 20. století byli Ilumináti přirovnáváni k hrozbě - šíření komunismu. Nejhalasnějším šířitelem této teorie byl RObert Welch (ve Spojených státech založil na konci 50. let 20. století společnost John Birch Society).
        20. leta - Henry Ford využil k šíření vlastního politického programu idey tajných sil již kují zákulisní pikle. Podpořil antisemistické tažení jež Židy podezíralo ze spiknutí, které mělo podkopávat veškeré aspekty života amerických občanů. Ve svém bigotním hlásání msty narážel na existenci tajné společnosti s židovským vlivem.
       Historička a fašistka Nesta Websterová - poskytuje vodítko pro sledování vývoje legendy o Iluminátech. Psala ve 20. letech, dospěla k závěru, že idea tajné židovské kliky je pouhou kouřovou clonou rafinovaně vymyšlenou Ilumináty, aby se mohli věnovat naplňování svého programu ovládnutí světa prostřednictvím šíření světového komunismu. Websterové lze přisuzovat osobní podíl na uvedení hypotézy o Iluminátech do 20. století a na položení základů většiny teorií, jež přetrvaly dodnes - obvinění z okultních praktik se objevují v podobě obav křesťanské pravice a posilují satanistické vidění Iluminátů.
      Takto byl mýtus o Iluminátech utvářen, opětovně objevován a přepracováván, počínaje Barruelem přes Websterovou, Welche až do současnosti.
      Ilumináti v současnosti - název Ilumináti se změnil v symbol tajemství, kacířství, hrozby a snadno se stal přívěskem obav 20. století se ztělesněním židů. Domněnky o Iluminátech se od historického původu řádu vzdálili natolik, že lze tuto story v současnosti použít k čemukoliv. Mýtus se bude i nadále rozrůstat a mutovat všude tam, kde vládne strach a podezření. Ironií je, že skuteční ilumináti usilovali o pravý opak!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 informal wedding gowns | E-mail | Web | 14. ledna 2013 v 11:20 | Reagovat

Nothing better than Bing finding me a good website related to what I was looking for.
http://www.askdresses.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama