Pole jakkoliv úrodné, přece bez obdělání úrodu přinášet nemůže.
M.T. Cicero

Památky navštívené 3. den 30.4.2007

11. září 2007 v 18:52 | tartaruga |  Země Beneluxu 2007
Památky navštívené 3. den 30.4.2007
Ukázka výroby sýrů a dřeváků
Skanzen Zaanse Schans
Zaanse Schans je restaurovaná historická vesnice - skanzen obytných a hospodářských. Dokumentuje historii jedné z nestarších průmyslových oblastí Evropy. S rekonstrukcí vesnice Zaanse Schans, která se nachází na břehu řeky Zaan poblíž města Zaanstad, se započalo po roce 1945. Tato fascinující osada dává jedinečný dojem jak vesnice musela vypadat v 17. a 18. století. Skanzen obsahuje soubor typických zelenobílých dřevěných domů a mlýnů s původními dílnami na výrobu dřeváků a sýrů.
Amsterdam
Amsterdam je hlavní město Nizozemska. V současnosti je největším nizozemským městem, jeho finančním a kulturním centrem. V roce 2005 žilo ve městě 742 209 obyvatel, v městské aglomeraci pak přibližně jeden a půl milionu lidí. Amsterdam má jedno z největších historických městských center v Evropě pocházející z 17. století, nizozemského Zlatého období. V této době byl vystavěn systém soustředných kanálů okolo středu starého města, který dodnes určuje tvář města. Podél kanálů bylo postaveno mnoho domů, některé jsou dodnes obydleny, v jiných jsou kanceláře a některé slouží jako veřejné budovy. Na nábřeží se jednou za 5 let koná SAIL Amsterdam - velkolepá přehlídka historických lodí. Město je proslaveno muzei, jako jsou například Rijksmuseum, Van Goghovo muzeum, Museum Stedelijk, Rembrandtův dům nebo Muzeum Anny Frankové a světoznámým symfonickým orchestrem Concertgebouworkest. Pozornost si zaslouží i místní čtvrť červených luceren de Wallen a řada kaváren, ve kterých se prodává marihuana.
Firma Coster Diamonds
Brusírna diamantů nabízí bezplatnou prohlídku dílen, ve kterých se surové kameny přeměňují na nádherné diamanty. V závěru možnost prohlídky diamantových šperků, které lze případně i zakoupit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama