Pole jakkoliv úrodné, přece bez obdělání úrodu přinášet nemůže.
M.T. Cicero

Čokoláda je lék i afrodisiakum

18. února 2007 v 17:08 | tartaruga |  Zajímavosti
Čokoláda je lék i afrodisiakum!
Závisláci
     Lékaři a psychiatři uvádějí, že neznají jediný případ závislosti na čokoládě. Na druhé straně však potvrzují, že tato voňavá pochoutka dovede v lidském těle udělat víc, než tablety, injekce či celá tlupa psychoterapeutů. "Neovladatelná chuť na čokoládu existuje. Proto, že dokáže v mozku zvýšit například hladinu magického hormonu serotoninu, jenž navozuje příjemné pocity," říká Elizabeth Riedlová z vídeňské univerzitní psychiatrické kliniky. Blahodárný vliv hořké čokolády na trvání mužské erekce potvrzují lékařské týmy ze Spojených států a Francie. Hořká čokoláda může pomoci zlepšit pružnost cév u kuřáků. S tímto objevem před časem přicházejí vědci pod vedením doktora Roberta Cortiho ze švýcarského Curychu. A jak je to s kombinací čokolády i alkoholu? Skvělé spojení, jsou přesvědčeni odborníci. Malé čokoládové lahvičky s různými drinky či nefalšované rumové pralinky jsou nejlepším důkazem.

Romance pro tabulku
     Lahodná pochoutka ovlivňuje nejen děti a dříve narozené, ale též zvířata a dokonce i básníky. Báječnou knížku Čokoládových veršů vydává v 18.století francouzský gurmán a spisovatel Jean Baptista Scarblieux. Před připlutím dobrodruha Hernanda Cortéze k mexickým břehům si na plackách z bobů kakaovníků pochutnávaly jen mlsné jazýčky vyvolených. V bájných dobách zámořských objevů slouží kakaové boby coby platidlo. Za jeden dostanete pět pint vína, pěkná snědá otrokyně je za necelou stovku. "V polovině 17. století se za kilogram bobulí v Evropě platí tři čtvrtiny kilogramů ryzího zlata," dozvídáme se z kroniky švýcarské firmy Nestlé. Francouzky dobře vědí o sexuálních účincích indiánského vynálezu a neváhají za něj utratit pro sebe a pro své milence neuvěřitelné sumy.

Továrna na absolutní dobrotu
     První fabriku pro mlsouny vlastní holandská firma van Houten v roce 1815. O 13 let později si Holanďané nechají patentovat první krok k podobě dnešní čokolády - výrobu kakaového prášku z bobů. "Kakaové boby se vylupují a suší, pak se praží a potom je musíme prudce zachladit," vysvětluje Alfonso Tochar z malé továrničky na kakao v mexickém města Oaxaca. Tenhle chlapík voní čokoládou až hrůza. Pražené boby se drtí, prosívají, pak melou na kaši. Odděluje se kakaové máslo. Ze zbylé hmoty vzniká kakao. To se promísí opět s máslem, přidává se cukr, vanilka a jiné dobroty. Vše se zahřeje, nalije do formy a výtečná tabulka je na světě. Informace pro milovníky bílé čokolády: vyrábí se z čistého kakaového másla.
Tajnůstkáři
    Výrobci své recepty na laskominy přísně tají. Belgičané, tradiční výrobci pralinek, mají své výrobní postupy zašifrovány a ukryty v nedobytném sejfu Národní banky v Bruselu. Nazpaměť recepty znají jen dva lidé. Belgické pralinky jsou skutečným pojmem a z těch nejznámějších doporučuju ochutnat zejména z načku Godiva, Neuhas nebo Leonidas. Ostatně belgické obchody, zejména v oblastí Flander, nabízejí přímo čokoládové orgie a v jejich výlohách najdete z čokolády skutečně všechno, od trpaslíků v životní velikost až po čokoládovou lokomotivu.

Kakaoví vědci
     Tabulka hořké čokolády zmírňuje bolest, zahání stres a napětí. K nečekaným výkonům v poloze ležmo povzbudí milence všech věkových skupin. "Nejde o spekulace. Účinky čistého kakaa testujeme na nejmodernějších diagnostických přístrojích, jako je počítačový tomograf na podrobné mapování činnosti mozku," tvrdí americký vědec z chicagské univerzity Jerry Simphson. Odpůrci čokoládových vědátorů však stále zarputile tvrdí, že zdravé je jedině ovoce.Nu což, vždyť ani višně v čokoládě nejsou k zahození.

DOBRÁ A VŠEMNOCNÁ ČOKOLÁDA
- padesát gramů obsahuje stejné množství buněk, které chrání proti rakovině, jako 20 pohárů šťávy z pomeranče
- účinně bojuje proti srdečním nemocem
- obsahuje rovněž fluor, jenž zpevňuje zuby, a také vápník, který utužuje kosti
- je lepší a zdravější než přestávka na kávu, neboť v malé tabulce není tolik škodlivého kofeinu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama